Daugeliui situacija atrodytų kaip didelė sėkmė: tikrini banko sąskaitą ir randi daugiau pinigų, nei tikėjaisi (pervedimų iš nežinomų asmenų, sudubliuotų mokėjimų, kt.), bankomatas vietoje prašytų 10 eurų duoda 100 ir pan. Kone laimėjimas loterijoje? Mintyse jau pradedi planuoti naujus pirkinius ar kaip išleisi tuos pinigus atostogoms ir kokteiliams prie jūros..

Deja, tai ne sėkmė, o greičiau jau papildomas vargas. Juk jei pas tave pinigų atsirado daugiau, nei turėjai, vadinasi, kažkas jų turi mažiau, nei turėjo, todėl siūlau neskubėti leisti neuždirbtų pinigų.

Klaidos

Priežasčių, kodėl sąskaitoje padaugėjo pinigų, gali būti įvairių. Mokėjimo paslaugų teikėjas mokėjimą vykdo pagal mokėtojo pateiktą sąskaitos numerį, kuris laikomas pagrindiniu identifikatoriumi, leidžiančiu nustatyti mokėjimo gavėją. Todėl jeigu mokėtojas suklys nors ir keliais skaičiais, mokėjimas gali būti įskaitytas kitam asmeniui, nei buvo siekta. Klaidų taip pat gali atsirasti mokėjimo paslaugų teikėjo sistemose, dėl kurių pervedimai sudubliuojami, įvykti techniniai gedimai ar tiesiog žmogiškosios klaidos.

Be pagrindo gautas turtas

Nepriklausomai nuo klaidos priežasties, tokios papildomai įgytos lėšos negali būti laikomos įgytomis pagrįstai.

Civilinio kodekso 6.237 straipsnis. Pareiga grąžinti be pagrindo įgytą turtą

1. Asmuo, kuris be teisinio pagrindo savo veiksmais ar kitokiu būdu tyčia ar dėl neatsargumo įgijo tai, ko jis negalėjo ir neturėjo gauti, privalo visa tai grąžinti asmeniui, kurio sąskaita tai buvo įgyta.

Taigi jei gavai lėšų, kurių neturėjai gauti, jas gavai nepagrįstai: jos turi būti grąžinamos tikrajam savininkui. Jų negrąžinus – jas galės išsireikalauti teisminiu keliu. O tokiu atveju susimokėti reikės netgi daugiau, nei gauta..

Ką daryti?

Nepagrįstai gavus lėšų geriausia nedelsiant kreiptis į savo mokėjimo paslaugų teikėją ir nurodyti apie tokius mokėjimus, bankomato klaidas ir pan. Jei lėšos buvo įskaitytos į mokėjimo sąskaitą – šias lėšas tiesiog galima grąžinti siuntėjui vykdant atgalinį mokėjimą (atskaičius mokėtinus komisinius mokesčius už pervedimą), o jei duomenų neturi – kreiptis į mokėjimo paslaugų teikėją, kad tokius pateiktų.

Vienaip ar kitaip, tokių pinigų leisti nepatartina, o jei išleidai – pradėti juos kaupti atgal..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *